KONST / Litografier / Färglitografi 15123018
nr 1512 3018
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
"Djungelblomma". Signerad, numrerad 55/260. Färglitografi. Bildmått: 58x43 cm, yttermått inklusive ram: 79x60cm
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 december 2022
kl 18:28:58
13/12 13:36:37
100 kr
19/12 18:23:58
Ursula Schütz
Läs mer om Ursula Schütz